W celu odprowadzenia spalin potrzebny jest nam komin.
Komin powinnien mieć 4,5 m wys. od miejsca wykonania przyłącza kominka lub innego urządzenia grzewczego (pieca wolnostojącego).
Komin, niezależnie z jakiego materiału jest wykonany, musi być szczelny oraz zabezpieczony w miejscach przejść przez stropodachy i poddasza wykonane z drewna. Najczęściej wykonuje się kominy w postaci systemowej z wkładem ceramicznym. Występują również kominy wykonane z blachy kwasoodpornej do odprowadzania spalin z pieców gazowych. Spotyka się także kominy murowane z cegły w tradycyjny sposób. Te jednakże nie nadają się do tego typu spalin, ze względu na kwasy, które powstają w trakcie spalania gazu.
Obecnie na rynku mamy komin systemowy z wkładem ceramicznym do odprowadzania tychże spalin (nowość na rynku w dziedzinie kominów ceramicznych). W przypadku występowamia znacznie wyższych temperatur możemy zastosować komin żaroodporny.
W przypadku braku miejsca na komin w budynku możemy postawić komin zewnętrzny. Komin może być wykonany w tradycyjny sposób lub poprzez zastosowanie sytemu komina dwupłaszczowego. Komin dwupłaszczowy posiada izolację termiczną pomiędzy rurą wewnętrzną a zewnętrzną. Komin ten jest o wiele lżejszy niż komin systemowy czy murowany.
Komin dwupłaszczowy lub komin z blachy żaro- lub kwasoodpornej możemy zastosować również w przypadkach gdy musimy postawić nowy komin w budynku, chcąc zachować jego małą wagę.
W swojej ofercie mamy następujące typy kominów:
Na życzenie klientów wykonujemy także wsuwki kominowe, nie tylko tradycyjne - okrągłe, ale i o kształcie owalnym.